MIMOZA – to jest to

Zapraszam do MIMOZY na jesienne warsztaty makrobiotyczne „Życie bez chorób” – odchudzające, oczyszczające  i  rewitalizujące. Co dadzą Ci takie warsztaty? One sprawią, że nauczysz się żyć innym życiem. Nauczysz się również diametralnie inaczej odżywiać – zgodnie  z porami roku i prawami Natury. Obiecujemy Ci, że potrawy, które odtruwają, leczą, odmładzają, przedłużają życie i odchudzają – są również bardzo smaczne. Decyzja należy do Ciebie. A każda prawdziwa decyzja to działanie. Działanie tu i teraz.  Bo sekret ZDROWIA – to  pełna równowaga środowiska Twojego organizmu ze środowiskiem zewnętrznym. Aby tę równowagę i harmonię osiągnąć musisz pozbyć się całego balastu toksyn, które zalegają w Twoim organizmie. Gromadziłeś je przez całe Swoje życie. To one właśnie przyczyniają się do licznych Twoich niedomagań i chorób, a także życia smutnego i niespełnionego. Weź swoje zdrowie w swoje ręce. Nie ma lepszej szczepionki przeciwko wszelkim chorobom niż skuteczne odtrucie (oczyszczenie) organizmu. Nie ma też lepszego lekarstwa na choroby, z których chcemy się skutecznie wyleczyć. Dziesięciodniowe warsztaty makrobiotyczne oczyszczające (odtruwające), odchudzające i rewitalizujące to operacja bez skalpela. Operacja łagodna i naturalna, bez skutków ubocznych, ale bardzo skuteczna. Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich bez względu na dotychczasowy sposób odżywiania. Terapia polega, na odpowiednim – diametralnie  innym niż jest obecnie przyjęty – sposobie odżywiania (dieta makrobiotyczno-wegańska z elementami monodiet zbożowych i głodówek). Dzięki w miarę radykalnej zmianie sposobu odżywiania zapoczątkujesz zmiany na poziomie fizjologicznym, emocjonalnym i mentalno-duchowym. A to z kolei sprawi, że wzrośnie Twoja indywidualna odporność na większość  niedomagań i chorób. Poprawisz Swój stan zdrowia lub zapoczątkujesz samozdrowienie z m.in. takich przypadłości, jak choroby układu krążenia (nadciśnienie, miażdżyca), chroniczne zmęczenie, nerwica i depresja, choroby skóry, choroby układu trawiennego, choroby nowotworowe i reumatoidalne, nadwaga i otyłość, alergie, cysty i mięśniaki i wielu innych zdrowotnych utrapień. Pensjonat – MIMOZA – który  będzie nas gościł, jest położony w województwie warmińsko-mazurskim, w malowniczej okolicy, przy lesie, 800 m za wsią Krawczyki i 10 km od Bartoszyc.  „Mimoza to wymarzony ośrodek do rewitalizacji na łonie Natury, do pieszych wycieczek wśród lasów, pól i łąk. Pensjonat MIMOZA to jeszcze jeden atut -  ogród z uprawami ekologicznymi, ewenement na skale kraju. No to … do MIMOZY.

 

O żurku, co ratuje życie i obala mity

Jakże my, Polacy, potrafimy zachwycać się kulinarnym byle czym, nie widząc przy tym skarbów naszej rodzimej kuchni. Ciągle przedkładamy chińskie zupki, dziwne w nazwie i smaku hot dogi, czy przereklamowany włoski bieda-placek zwany pizzą nad nasze naturalne i zdrowe potrawy. Weźmy chociażby nasz pospolity i tradycyjnie warzony żurek. Żurek (tradycyjnie zwany żurem) to zupa gotowana na zakwasie, który sporządzany jest z mąki żytniej razowej, można także dodać łyżkę mąki pszennej lub owsianej razowej. Jakość zakwasu i żurku zależy więc przede wszystkim od jakości ziarna żyta, z którego sporządzono mąkę razową: powinna ona być RAZ przemielona z pełnego ziarna, najlepiej uprawianego metodą naturalną (ekologiczną).
Dziś, w dobie złudnego dobrobytu, żurek występuje pod różnymi postaciami: mamy żurek w torebkach, słoikach i słoiczkach, butelkach i puszkach, wszystko to, oczywiście, sztucznie fermentowane oraz pasteryzowane. Twórcy tych substytutów nie wiedzą, lub nie chcą wiedzieć, że są na tym świecie zjawiska, procesy i rzeczy, których ulepszać nie można, bo ulepszyć się ich nie da. Do nich należy żurek – zupa gotowana na zakwasie, a zakwas jest procesem rozciągniętym w czasie i w przestrzeni, jest cyklem i kontynuacją ściśle określonych czynności w naszej kuchni i nigdzie indziej. I choć żurek, ze względu na swe rozgrzewające właściwości, bardziej nadaje się do spożycia w zimne pory roku, to jednak dla zdrowia i radości podniebienia powinien być spożywany jako zupa przez cały rok. Żurek to jeszcze jedna wartość dodana do naszego życia – TO TANIE I SUPER ZDROWE ŻYWINIE. Dlatego, gdy słyszę o głodnych dzieciach, których ponoć w Polsce przybywa w zastraszającym tempie to ręce mi opadają. Ostatnio mówił o tym prezydent naszego kraju. Panie Prezydencie, jestem w stanie udowodnić Panu, że W TYM KRAJU, czyli Polsce, można w doskonałym zdrowiu i samopoczuciu przeżyć przez miesiąc za 150-200 PLN. Już niedługo taki kurs ukaże się na mojej stronie (szkola@klodawski.pl). Gderanie o głodujących dzieciach jest żenujące. W Polsce powstały już stowarzyszenia, które mają na celu pomaganie głodującym dzieciom, organizowane są zbiorki żywności w supermarketach. W TV pokazywane są migawki z takich zbiórek, w których biorą udział znani aktorzy, sportowcy itp. Wszyscy z przejęciem robią to co robią i mają takie zatroskane miny, wszak ratują głodujące dzieci Czy na pewno? (naiwni, jak obecny prezydent). Co jest znamienne w tych wszystkich akcjach to to, że patronują im wielcy producenci technologicznie przetworzonej żywności. Jeżdżę po Polsce od kilkunastu lat (pociągami i autobusami, żeby była jasność, przebywam na dworcach godzinami i spaceruję po miastach i wioskach i jakoś nie widzę głodnych dzieci). Głodne dzieci w Polsce to kolejny mit. Sprokurowano go na potrzeby polityczne. Wstydźcie się politycy.

 

Zupa w życiu mężczyzny

Mężczyźni w większości są zupiarzami, czyli uwielbiają zupy, bo z natury są jang (w porównaniu z kobietami), a zupa jest jin, czyli następuje wzajemne przyciąganie i równoważenie. Oczywiście, nie świadczy to, że kobiety (bo są z natury jin, z porównaniu z mężczyznami) nie mogą lubić i spożywać zup. Mogą i powinny, ale zawsze powinny zjadać mniejsze ilości. Można częściej jeść, ale zawsze, mniej niż mężczyźni. Ale powróćmy do świata mężczyzn, bo przecież jesteśmy – jako przedstawiciele gatunku męskiego…,  w  zaniku ( w Polsce  mężczyźnie żyją 8 lat krócej od kobiet). Dlatego w  menu mężczyzn nigdy nie powinno zabraknąć dobrych, prostych i zdrowych zup, bo one stawiają nas na nogi (jeżeli nas kochacie przecudowne PANIE – to pamiętajcie o tym). Zupa, jako poranny bulion lub pierwsze danie obiadowe albo całodzienna potrawa jednogarnkowa ( eintopf) doskonale równoważy gorącą naturę mężczyzny. Sprowadza go – jak mawiają – makrobiotycy…, do środka, równoważąc jego nie zawsze łagodną naturę. Bo czy tego chcemy, czy nie, czy sobie to uświadamiamy, czy nie, czy pomagamy organizmowi i Naturze w tym, czy nie – nasz organizm zawsze dąży do równowagi i harmonii. Codzienna zupa, ugotowana z sezonowych i lokalnie występujących warzyw z różnymi dodatkami (zboża, strączkowe, kiszonki, nasiona, orzechy itd.) umiejętnie włączona do jadłospisu potrafi czynić cuda. Zupa to jeden z filarów tradycyjnej kuchni francuskiej, która słynie ze zdrowych i nad wyraz smacznych i aromatycznych potraw. Dlatego nie należy się dziwić, że przeciętny Francuz kocha się 35 min, a przeciętny Polak…, 7 min. W Polsce ciągle dominuje jeden z najgorszych modeli odżywiania: dużo czerwonego mięsa (wieprzowiny), która jest skrajnie jang i powoduje, że na zasadzie wahadła mamy ochotę na produkty i potrawy skrajnie jin, np. ziemniaki, pomidory, paprykę i bakłażany, potrawy w nadmiarze ostre i nazbyt pikantne, owoce cytrusowe i te nasze niesezonowe (np. truskawki w zimie). Takie odżywianie rodzi agresję, brutalną i prostacką siłę. Tak odżywiający się ludzie nie potrafią być cierpliwi i konsekwentni: bardzo rzadko osiągają to, co sobie zaplanują (jeżeli w ogóle są w stanie planować). Takim ludziom brakuje energii, która jest niezbędna, aby tworzyć i twórczo żyć, aby być spójnym, kochać i być kochanym i bezgranicznie wierzyć, że można i trzeba być szczęśliwym.

Recepta na zdrowie, radość życia i szczęście

Jeżeli Twoje życie się wykoślawia i zaczyna się walić i jest Ci bardzo źle zacznij odżywiać się i żyć naturalnie – bo to jest dziś jedyny sposób na zdrowie, radość i    szczęście.

Jeżeli strąciłeś pracę lub jedyne źródło zarabiania

Przejdź na naturalne odżywianie i zacznij naturalnie żyć

Jeżeli straciłeś mieszkanie, dom, znaczną sumę pieniędzy lub inne materialne dobra

Przejdź na naturalne odżywianie i zacznij naturalnie żyć

Jeżeli rzucił Cię mąż (żona) i życie staje się nieznośne

Przejdź na naturalne odżywianie i zacznij naturalnie żyć

Jeżeli zdradził Cię przyjaciel i świat się od ciebie odwrócił

Przejdź na naturalne odżywianie i zacznij naturalnie żyć

Jeżeli opuściło Cię tak zwane szczęście

Przejdź na naturalne odżywianie i zacznij naturalnie żyć

Jeżeli boisz się przedwczesnej i niespodziewanej śmierci

Przejdź na naturalne odżywianie i zacznij naturalnie żyć

Jeżeli los sprawił, że opuściła Cię na zawsze (śmierć) ukochana osoba

Przejdź na naturalne odżywianie i zacznij naturalnie żyć

Jeżeli bezpowrotnie straciłeś ukochane zwierzątko

Przejdź na naturalne odżywianie i zacznij naturalnie żyć

Jeżeli dopadła Cię choroba, niedomaganie lub przypadłość

Przejdź na naturalne odżywianie i zacznij naturalnie żyć

Jeżeli brak Ci energii i sił, aby spełniać się na co dzień i żyć pełnią życia

Przejdź na naturalne odżywianie i zacznij naturalnie żyć

Jeżeli zaczynają Cię nachodzić czarne myśli

Przejdź na naturalne odżywianie i zacznij naturalnie żyć

Jeżeli interesuje Cię prawdziwe życie duchowe

Przejdź na naturalne odżywianie i zacznij naturalnie żyć

Jeżeli chcesz mieć doskonale samopoczucie, być zdrowym i wszechstronnie oraz twórczo się rozwijać – czyniąc ze swego życia wspaniała i pasjonującą przygodę

Przejdź na naturalne odżywianie i zacznij naturalnie żyć.

              ŚWIAT  I  ŻYCIE  SĄ  NAM  PRZYJAZNE  I  ZAWSZE  NAM

                            SPRZYJAJĄ  –  WYKORZYSTAJ  TO

Kazimierz Kłodawski

 

Własne przyprawy z warzyw liściowych

Zbliża się lato, a lato zawsze obfituje w różnorodne warzywa: korzeniowe, nadziemne i – te efemeryczne – liściowe. Korzeniowe i nadziemne warzywa doskonale się w naturalny sposób przechowują, czego nie można powiedzieć o liściastych. Dlatego warto je naturalnie przetworzyć, aby cieszyć się nimi w tzw. „martwym” sezonie, czyli późną jesienią i zimą. Są różne metody naturalnego przetwarzania, np. suszenie. A co suszyć? Wszystko co się nacią zwie, czyli natkę pietruszki i selera. Także np. lubczyk i kolendrę. Również młode listki niektórych warzyw korzeniowych, np. pasternaku. A gdy już ususzymy, to należy wszystko wymieszać, przesypać do słoika i szczelnie zakręcić. Przechowywać w miejscu ciemnym i chłodnym. Łyżka takiej przyprawy dodana zimą do bulionu lub zupy przypomni nam o warzywnych skarbach minionego lata. Smacznego.

Debata, debata i po debacie

Kiedyś obiecałem sobie, że nie będę na blogu pisał o polityce. Nie da rady, pisać trzeba, szczególnie po takich debatach, jak wczorajsza. Chodzi, oczywiście, o debatę Komorowski – Duda. Kiedyś, w czasach mego dzieciństwa, była taka zabawa w „głuchy telefon”. Dzieci siadały jeden przy drugim, pierwszy coś tam szeptał do ucha drugiemu, a ten przekazywał to dalej, również szeptem i do ucha. Na końcu były salwy śmiechu, bo okazywało się, że pierwotna informacja brzmiała np.: jak dojechać do Wrocławia, a na końcu – w wyniku szeptanki – wyszło diametralnie coś innego, np.: jak wyć do żurawia. Wczoraj, po raz kolejny, odniosłem takie wrażenie, że politycy bawią się w głuchy telefon. Operują ogólnikami, stereotypami i nieprawdami, żeby nie powiedzieć, że okłamują nas. Nie będę odnosił się do całej wczorajszej debaty, chcę tylko odnieść się do jednego stwierdzenia, jednego z kandydatów na prezydenta Polski. Otóż, w trakcie debaty, padło stwierdzenie, że w Polsce ponad 700 tys. dzieci niedojada. Stwierdzenia dokładnie takie padają systematycznie z ust polityków wszystkich liczących się partii (PO, SLD, PSL, PiS i wielu innych). Za każdym razem, gdy słyszę o tych bredniach zadaję sobie pytanie: oni to robią świadomie, czy są tak nierozumni, że nie rozróżniają: niedożywienia od niedojadania i głodu. Powtarzałem to i powtórzę jeszcze raz, że w Polsce nie ma głodnych dzieci: głód to wyniszczający organizm brak żywności, a tego u nas nie ma. Oczywiście może się zdarzyć, że Jaś, jest głodny, bo nie zjadł śniadania, ale nie o taki głód chodzi. Natomiast niedożywienie dzieci, jak i dorosłych, faktycznie istnieje w Polsce, w krajach UE, w USA i wszędzie tam, gdzie żyje się bogato – bo niedożywienie to spożywanie nieodpowiedniej, nazbyt oczyszczonej, chemizowanej, konserwowanej i w konsekwencji bezwartościowej żywności. Współcześnie 80 proc. dostępnej żywności na rynku, to żywność niepełnowartościowa: mrożona, chemizowana, filizowana, rafinowana, niesezonowa itd., itp. Młodzi ludzie, a szczególnie dzieci, spożywając taką żywność uszczuplają własne zdrowie. Nie da się zbudować odpowiedniej kondycji i konstytucji psychofizycznej w oparciu o żywność tak strasznej jakości. Za to, że mamy dziś dzieci niedożywione odpowiedzialni są przede wszystkim politycy, włącznie z prezydentem, premierem i poszczególnymi ministrami.

Zniewoleni przez ciągłe jedzenie

Jesteśmy zniewoleni przez ciągły konsumpcjonizm (ogólnie pojęty – bo to przecież napędza gospodarkę)  i ciągłe jedzenie. Proszę zauważyć jak się nami manipuluje. Dziś cały przemysł spożywczy i ciągłe jedzenie to „złoty cielec”. Ciągle słyszymy musisz jeść 5-6, w USA, nawet 7-8 posiłków, dziennie. Ciągle się słyszy, bez śniadania i to jak najwcześniejszego nie wychodź z domu. Najpóźniej o 10.00 koniecznie drugie śniadanie, później obiad, podwieczorek i kolacja. No i różne przekąski między posiłkami. Na każdy posiłek koniecznie białko zwierzęce: do tego duże ilości napojów. Koniecznie tłuszcze, w tym oczywiście zwierzęce. Bez mleka ani rusz, podobnie nie można normalnie funkcjonować bez serów, serków i sereczków, a  jogurty, z bakteriami (francuskimi!!!) to konieczność. Owoce 5 razy dziennie, a jesienią i zimą koniecznie należy jeść cytrusy. Warzywa też 5 razy dziennie, najlepiej te zagraniczne.  No i cukier krzepi. Białe i ciepłe pieczywko to rarytas. I jeszcze suplementy – dziś bez tego nie ma zdrowia – trzeba łykać witaminy, a witaminę C bez przerwy. A ograniczenie jedzenia lub głodowanie to najgorsza rzecz, jaka może przydarzyć się człowiekowi. Nawet ci, którzy już nabrali świadomości odnośnie naturalnego i racjonalnego żywienia w większości są przekonani, że zdrowie DAJE JEDZENIE OKREŚLONYCH PRODUKTÓW I POKARMÓW, A NIE okresowe powstrzymywanie się od jedzenia, co było praktykowane od tysiącleci i ludziom dawało ZDROWIE. Proponuję, aby potraktować miesiąc maj na zapoznawanie się i spożywanie tego, co daje nam MATKA NATURA za darmo i co przysparza nam prawdziwego zdrowia – bo tak było od zawsze.

 

www.biolada.pl – to jest to

Dostawałem i dostaję setki  mali z zapytaniem, gdzie można zakupić te wszystkie wspaniale, naturalne produkty, o których piszę w swoich artykułach, książkach i na stronach internetowych? Nigdy nie promowałem i nie wskazywałem żadnego sklepu ani internetowego, ani stacjonarnego. Teraz to się zmieniło: promuję sklep internetowy www.biolada.pl.  Promuję i będę to robił tak długo, jak długo twórcy tego sklepu będą postępować według uniwersalnej zasady wszechświata: bierz i dawaj, pełna równowaga i harmonia między dawaniem i braniem, czyli zasada złotego środka. Dziś większość przedsiębiorców i biznesmenów nie przestrzega tego naturalnego prawa i dlatego masowo chorują na serce i choroby układu krwionośnego. Po co zarabiać miliony, jeżeli jest to okupione bólem, cierpieniem, przypadłościami, chorobami i przedwczesną, nienaturalną śmiercią? Sklep BIOLOADA założyli moi uczniowie. To są  niesamowici ludzie, pasjonaci. Oni nie narzekają tylko działają. Założyli działalność gospodarczą i pracują na swoje życie. A produkty w ich sklepie są najwyższej jakości i po bardzo przystępnych cenach. Niech o jakości produktów, którymi handlują, świadczy fakt, że w BIOLADZIE nie ma ani jednego produktu chińskiego. Nie twierdze, że wszystkie produkty chińskie są złe, ale jeżeli chodzi o produkty spożywcze naturalne i makrobiotyczne to te chińskie w większość są bardzo niskiej jakości. Moi Drodzy czytelnicy, klienci i uczniowie kupujcie w BIOLADZIE, wspomagajcie tych młodych i przedsiębiorczych ludzi, a sobie przysparzajcie ZDROWIA. Założyciele sklepu czekają na wszelkie uwagi dotyczące produktów, które u nich zakupicie. Jeżeli Wam – Drodzy klienci – będzie czegoś brakować w sklepie  lub będziecie z zakupionych produktów niezadowoleni  piszcie o tym śmiało. Dzięki temu powstanie wspaniały sklep i coś więcej: zaufanie klientów, radość z zakupów, dobre samopoczucie, zdrowie i SZCZĘŚCIE.

Za zdrowie Pań, za zdrowie…

Kiedyś, dawno temu, gdy byłem dobrze zapowiadającym się młodym człowiekiem, każdego 8 marca, w Dniu Kobiet, bardzo głośno wyrażałem swój protest przeciwko temu świętu, jak wtedy uważałem – reliktowi przeszłości. Po prostu nie lubiłem tego święta. Uważałem, że kobiety należy kochać i szanować przez 365 dni w roku, a nie przez jeden dzień. Zresztą, po prawdzie, to kiedyś tego dnia najlepiej bawili się panowie. Jak to w socjalizmie bywało prawie wszyscy jeździliśmy wtedy komunikacją miejską (autobusy, tramwaje itd.) lub chodziliśmy na pieszo. Nieodłącznym obrazkiem tego dnia byli „zmęczeni” panowie, którzy trzymając się zwiędniętego, a bywało że i złamanego tulipana lub goździka (zawsze kwiatami do dołu – i dlatego upadł socjalizm!!!:) zmierzali komunikacją miejską lub zygzakowatym krokiem ku swoim wybrankom. Dziś trochę inaczej patrzę na to święto, czyli Dzień Kobiet. Przecież można kochać kobiety przez cały rok, a 8 marca kochać je w dwójnasób, trójnasób, czwórnasób (dalej nie wiem jak się to pisze). Dla mnie, WY, PANIE, jesteście wyjątkowym zjawiskiem. To WY niesiecie życie, WY jesteście zaczątkiem tego życia z naszym małym (lub…, dużym:) udziałem. Pierwszą kobietą, która uzależnia, przytula i uczy jest matka. Następne pojawiają się po to, aby być kochane i kochać i aby dawać życie – cel zaistnienia wszelkiego życia na ziemi. Ale jesteście przede wszystkim po to, aby WAS szanować i kochać, przytulać i pieścić, patrzeć WAM w oczy i widzieć w nich zrozumienie naszych, nie zawsze mądrych, męskich poczynań. Uważajcie na swoich mężczyzn i dbajcie o nas, bo fizjologicznie jesteśmy słabsi od WAS – KOBIET.  Kobieta i mężczyzna to jak dwa pierwiastki: jin i jang. Naturalny układ rzeczy i porządku na tym świecie to dwa biegunowo przyciągające się pierwiastki, które dają nowe życie. To dlatego kobieta przypisana jest mężczyźnie, a mężczyzna kobiecie. I niech tak zostanie.

Kolejne warsztaty oczyszczające za nami cd. (3)

Menu warsztatów, jak zwykle, było bardzo bogate, oczywiście, jak na tego typu warsztaty oczyszczająco-rewitalizujące przystało. Dzień rozpoczynaliśmy czymś ciepłym i mokrym, zazwyczaj był to bulion, później serwowana była specjalna surówka oczyszczająca i coś na słodko (płatki, kaszki, kremy itd.). Obiad zawsze był dwudaniowy, czyli zupa i drugie danie. Przez pierwsze dni królowały zupy i inne potrawy ze strączkowych.  W pierwszych dniach, na podwieczorek) podawane były także naturalne słodkości. Podstawą drugich dań obiadowych i kolacji były pełne (nieoczyszczone) ziarna zbóż i sezonowe warzywa przyrządzane na różne sposoby (kotlety, pasztety, pasty, zapiekanki, kule ryżowe, sosy itp.). Posiłki przeplatane były nauką kuchni makrobiotycznej oraz wykładami, a także licznym spacerami i zajęciami manualno-płaskurkowymi:). Najlepszy wynik chudnięcia podczas 12 dniowych warsztatów to ponad 5 kg, kolejny był bliski 5 kg. Podczas 12 dni zajęć uczestnicy przeszli wszystkie etapy odtruwania, rewitalizacji i odchudzania: była dieta standardowa wegańsko-makrobiotyczna, były monodiety i głodówki.  Ale wszystko co ma swój początek ma również i koniec. Warsztaty dobiegły końca. A ja zapraszam wszystkich chętnych na kolejny turnus w Krawczykach i „Mimozie”, tym razem 10 dniowy, który odbędzie się już niebawem (7-17.03.2015 r.)